Digesta 1.1.1 pr: Hukukla meşgul olacak kimse önce hukuk adının nereden geldiğini bilmek zorundadır. Nitekim hukuk adaletten çıkmıştır. Celsus'un isabetli tanımına göre hukuk iyi ve adil olanın sanatıdır.

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

yenidunyahukuk.com, Yenidünya Hukuk Bürosu tarafından bilgilendirme amacıyla açılmış bir web sitesidir.

Web sitemizi ziyaret ederek, iletişim formu üzerinden bizimle irtibata geçen ziyaretçilerimizin, tarafımızla yapmış oldukları yazışmalar ile kendilerine ait paylaştıkları kişisel veri ve bilgileri, kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmekteyiz. Avukatlık Kanunu 36, Avukatlık Meslek Kuralları çerçevesinde, verilen hukuksal hizmetin bir gereği olarak da sır saklama yükümlülüğüne işaret ederiz.

Bununla birlikte web sitesini ziyaret eden kullanıcıların, web sitesinde somutlaşan bilişim sistemine yönelik haksız saldırıları ile iletişim kanalını bizatihi iftira, hakaret, suç ve suçlunun övülmesi gibi hukuka aykırı eylem ve fiilleri açısından araç olarak kullanmaları ile web sitesi üzerinden kurulan ilişkilerden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklarda, hukuksal ilişkinin ispatı amacına özgü adli ve idari otoritelerle bilgi paylaşımı mümkündür.

yenidunyahukuk.com, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Ancak bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Dolayısıyla iş bu gizlilik prensipleri, sadece yenidunyahukuk.com kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini ve uygulamalarını kapsamaz.

yenidunyahukuk.com üzerinden göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi, özel hassas ekonomik ve kişisel bilgilerinizi yazmayınız. Sitemiz hiçbir şekilde, ziyaretçilerden böyle bir bilgi talep etmemektedir. Avukatlık hizmetleri ile ilgili görüş, öneri, danışma taleplerinde bulunmak adına randevu isteğiyle iletişim sekmesinden yazışma yaptığınız takdirde, sır kapsamında olabilecek kişisel, mesleki, mali hassas bilgilerinizi paylaşmayınız.

yenidunyahukuk.com, web sitesini ve uygulamayı kullanan kişilerin, web sitesi kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır. Bu özellik kullanıcılara daha iyi ve verimli bir hizmet sunmak amacına özgüdür.

Teknik iletişim dosyası, siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

yenidunyahukuk.com iş bu gizlilik politikası kurallarına ilişkin hükümleri dilediği zaman sitede yayınlamak yolu ile ya da güncellemeler vasıtasıyla değiştirebilir. Yapılan değişiklikler sitede yayınlandığı andan itibaren geçerlidir.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için link üzerinden bize e-mail gönderebilir, diğer iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.